Covid-19 Ve Tatil 


Tüm dünyayı etkisi altına alan Coronavirus, bulaş riski olarak diğer virüs türlerine göre daha fazla olan bir virüs türüdür. Dünya da ilk kez 1 Aralık 2019 tarihinde görülen coronavirus tüm dünyayı etkisi altına almasından sonra ilk kez 11 Mart 2020 tarihinde Türkiye'de de görüldü. Diğer dünya ülkelerine göre göre alınan hızlı ve etkili önlem ve tedbirler sayesinde diğer sektörlerde olduğu gibi Turizm sektöründe kademeli olarak normale döndü.

Gerekli tedbirlerin alınması ile turizm sezonu açıldı ve bununla beraber uzun bir karantina sürecinden sonra, milyonlarca insan Türkiyenin farklı tatil beldelerine akın ettiler. Uzman kişilerce ve sektörün önde gelenleri tarafından yapılan araştırmalarda coronavirus nedeni ile toplumun çoğunluğu otellerde diğer insanlar ile beraber tatil yapmak yerine ve toplu olarak organize edilen grup turları yerine villa, apart veya yazlıklarda tatil yapmayı öncelikli hale getirdiler ve tercih ettiler. 


Villa Tatilinde Covid-19’dan Kaçınmak 


Tüm Türkiye'de Sağlık Bakanlığı ve Turizm Bakanlığının koordineli çalışması ile normalleşme planlarına dayanarak tüm turizm sektörüne uygun olarak gerekli tedbirler alınarak insanların en uygun ve hijyenik tatil imkanı için önlemler ve tedbirler alındı. Coronavirus riskine karşı 14 kural başlığı altında, Covid-19’dan korunma yolları belirlendi, tüm bu kuralların uygulanması halinde hem kişinin kendi sağlığını hemde toplum sağlığını korumada etkin bir hamle haline geldi. 

Temel olarak; 

- Toplu alanlarda maskeni tak.

- Elini yüzüne, ağzına götürme.  

- Elini sık sık bol sabun ve su ile en az 20 saniye boyunca yıka.

- İnsanlar arasında en az 1.5m sosyal mesafe kuralına uy.


Tatil Pusulam’da Covid-19 Önlemleri


Tatil Pusulam olarak coronavirus’e karşı tüm tedbirleri almaktayız. Sağlık Bakanlığı ve Turizm Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre tüm önlemleri alarak en uygun çalışma ve tatil ortamını yarattık. 

- Çalışma ofisimizi sosyal mesafe, maske ve hijyen açısından sürekli hazır bir çalışma ortamı bulunduruyoruz. 

- Villaya giriş ve çıkış işlemlerinde gerekli temizlik, dezenfekte işlemi yapılarak hazır hale getiriyoruz.

- Villa havuzları günlük olacak şekilde ph değeri, insan sağlığına zarar vermeden klorlanmaktadır.

- Villaya girişlerde profesyonel çalışma arkadaşlarımız tarafından, covid-19 ile ilgili bilgilendirme önerileri sizler için paylaşıyoruz. 

;