TATİL PUSULAM, iş bu Gizlilik Politikası ve Kullanım Sözleşmesi’nde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirkete, kuruma veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır.  TATİL PUSULAM hiç bir zaman ziyaretçilerin, kayıtlı kullanıcıların ve ortakların kişisel bilgilerini üçüncü şahıslara satmamaktadır. Kişisel Bilgiler; adı-soyadı, adresi, telefon  numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü bilgiyi ifade etmektedir. TATİL PUSULAM, kişisel bilgileri kendi bünyesinde kullanıcı profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanılabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla üçüncü kişilerle paylaşılabilecektir. TATİL PUSULAM, kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. TATİL PUSULAM, gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, ‘’www.tatilpusulam.com’’ sitesine veya sistemine yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, TATİL PUSULAM’ın herhangi  bir sorumluluğu olmayacaktır. www.tatilpusulam.com sitesi dahilinde başka sitelere link verebilir. www.tatilpusulam.com , link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. www.tatilpusulam.com , gerektiğinde kullanıcıların IP adreslerini tesoit etmekte ve kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı bir demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir. 

DİĞER ÖNEMLİ BİLGİLER: 

1- Villaya/Aparta/Yazlığa giden yolların bozuk olması, yokuş yukarı olması, stabilize olması, ıslak zemin olması, yol çalışması olması vs. gibi, TATİL PUSULAM’ın engelleyemediği ve önüne geçemediği durumlarda TATİL PUSULAM, kesinlikle sorumlu tutulamaz.

2- Villaya/Aparta/Yazlığa ulaşım sırasında gerçekleşebilecek kaza vs. her türlü olumsuzluklardan TATİL PUSULAM, kesinlikle sorumlu tutulamaz. 

3- Bazı Villaların inşasında kullanılan, farklı tip malzemeler (çam ağacı, sedir ağacı, ardıç ağacı, bazı plastik malzemeler, bahçede veya villanın içinde bulunan her türlü bitki vs.) Kiracıyı sağlık yönünden rahatsız etmesi durumunda, bu olaydan TATİL PUSULAM kesinlikle sorumlu tutulamaz .

4- Tüm Villalarımızda/Apartlarımızda/Yazlıklarımızda konaklayacak kiracılarımıza özel araç lazım olacaktır. Kiracının Villaya/Aparta/Yazlığa ulaşımı kendi sorumluluğundadır. 

5- Kiracı, üçüncü şahıslardan kiralık araç, transfer aracı veya taksi temin edebilir. TATİL PUSULAM, üçüncü kişilerden, kurumlardan kiralanacak veya kiralanmış olan veya transfer veya taksi hizmetine müdahalede bulunamaz. Bu işlemler kiracının kendi sorumluluğu altında bulunmaktadır. 

6- Villa/Apart/Yazlık kiralamış olan kiracı, kiralamış olduğu villanın/Apartın/Yazlığın coğrafi konumundan dolayı hoşnutsuz kalması durumunda TATİL PUSULAM sorumlu tutulamaz. 

7- Kiracının, Villaya/Aparta/Yazlığa ulaşımı esnasında, yol güzergahında gerçekleşen yol çalışması-yol bakım nedenine bağlı olarak( zift, cam kırılması, lastik patlaması vs.) özel veya kiralamış olduğu aracın zarar görmesinden, TATİL PUSULAM kesinlikle sorumlu tutulamaz. 

8- Villayı/Apartı/Yazlığı kiralamış olan kiracının aracının (otomobil, motor vs.) altının yere yakın mesafede olması, aracın motor gücünün zayıf olması, Kiracının; araç(otomobil, motor) kullanmadaki kabiliyetini az olması buna bağlı olarak villaya/aparta/yazlığa ulaşmaması sebebiyle ortaya çıkması muhtemel her türlü olumsuzluk kiracının kendi sorumluluğu altındadır. Bu veya buna benzer durumlardan ortaya çıkacak sorunlardan TATİL PUSULAM kesinlike sorumlu tutulamaz. 

9- Villa/Apart/Yazlığa hakkındaki ‘’www.tatilpusulam.com’’ detay sayfasında belirtilen ‘Mesafe-Uzaklık Tablosu’ yaklaşık olarak belirtilerek yazılmıştır. Mesafeler tam olarak net biçimde belirtilmemiştir. Bir takım yanılmalar ve eksikler olabilir, Villayı/Apartı/Yazlığı kiralayan kiracı bunu göz önüne alarak hareket eder ve kabul eder. 

10- Villa/Apart/Yazlık hakkındaki ‘’www.tatilpusulam.com’’ detay sayfasında belirtilen ‘Mesafe-Uzaklık Tablosu’ ‘nda belirtilen ‘Havalimanı’ Villaya/Aparta/Yazlığa en yakın mesafede bulunan havalimanıdır. Bu da; Dalaman veya Antalya Havalimanları olabilir. TATİL PUSULAM yetkili personeline hangi havalimanı daha yakın olduğunu sormanız gerekmektedir. Aksi takdirde yanlış veya uzak havalimanına uçak bileti almanızdan kaynaklanan veya kaynaklanacak problemlerden TATİL PUSULAM sorumlu tutulamaz. 

11- Villa/Apart/Yazlık hakkındaki ‘’www.tatilpusulam.com’’ detay sayfasında belirtilen mesafeler; en yakın havalimanı, en yakın yerleşim yeri, en yakın plaj, en yakın toplu taşıma, en yakın market, en yakın sağlık merkezi göz önünde bulundurularak yazılmıştır. Belirtilen sağlık merkezi, restoran veya market kapanmış ise TATİL PUSULAM sorumluluk kabul etmez. 

12- Villada/Apartta/Yazlıkta bulunan havuzda konaklama süresi boyunca oluşabilecek düşme, boğulma gibi kazalardan TATİL PUSULAM kesinlikle sorumlu tutulamaz. 

13- Villalarımızda/Apartlarımızda/Yazlıklarımızda yiyecek, içecek ve herhangi bir gıda ürünü bulunmamaktadır. Bu ürünlerin temini kiracının sorumluluğunda olup, TATİL PUSULAM sorumlu tutulamaz. 

14- Villaların/Apartların/Yazlıkların büyük çoğunluğunda yaklaşık 160 Litrelik Güneş Enerjisi ile ısınan sıcak su tankı mevcuttur. Kiracının, adil kullanım dışında aşırı sıcak su kullanımından dolayı sıcak suyun olmamasından kaynaklanan problemlerden kiracı birebir sorumlu olup. TATİL PUSULAM bu durumdan kaynaklanan problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz. 

15- Villalarda/Apartlarda/Yazlıklarda veya yolda, hava durumundan kaynaklanan kesintiler vs. dahil, cep telefonu sinyalinin az alınması, hiç alınmaması veya cep telefonunda internetin(Wi-Fi) çekmemesi gibi durumlardan TATİL PUSULAM kesinlikle sorumlu tutulamaz. GSM operatörünü arayıp, gideceğiniz bölge ile gerekli bilgileri alabilirsiniz. 

16- Villada/Apartta/Yazlıkta kiracının sebep olduğu tüm kazalar ve olaylardan yangın, elektrik kaçağı, tüp kaçağı ve bunun sonucunda oluşabilecek ölüm ve kazalardan, internet sağlayıcısından kaynaklanan telefon, Wi-Fi kesintisi, Elektrik ve Su şirketlerinden kaynaklanan kesintilerde, TATİL PUSULAM kesinlikle sorumlu tutulamaz. 

17- EFT veya Havale vb. şeklinde ödeme yapsanız dahi, size ‘Konfirmasyon Belgesi’ veya ‘Onay Maili’ gelmeden kesinlikle, uçak bileti, otobüs bileti, vs. satın almayınız. Kiralama Para Ödemesini TATİL PUSULAM’a yapsanız bile size ‘Konfirmasyon Belgesi’ veya ‘Onay Maili’ gelmediği takdirde villayı/apartı/yazlığı kesinlikle kiralamış sayılmazsınız. Müşterinin aceleci davrandığı bu ve buna benzer durumlardan ortaya çıkabilecek maddi ve manevi zararlardan TATİL PUSULAM kesinlikle sorumlu tutulamaz. 

18- Web sitemizde belirtmiş olduğumuz villa/apart/yazlık birebir aynısı olup, sitede göründüğü gibi olmadığını, sitede daha iyi göründüğünü, sitede daha geniş ve büyük veya daha küçük olduğu vb. gibi bildirimler asla kabul edilmemektedir ve TATİL PUSULAM sorumlu değildir. 

19- Olumlu veya olumsuz hava koşullarından oluşacak/oluşabilecek veya mevsimler hava koşullarına bağlı olarak oluşabilecek olumlu veya olumsuz hava koşullarından, TATİL PUSULAM kesinlikle sorumlu tutulamaz. 

20- Kiracıyı; arı, böcek, sinek, akrep, yılan sokması, kedi, köpek ısırması vb. olaylardan dolayı TATİL PUSULAM sorumlu tutulamaz.  

21- Havuzu dışarıdan görünmeyen olarak tabir edilen, Muhafazakar Villalar için kiralama işlemi yapılmadan önce Villa Detay kısmından incelenmesi gerekmektedir. BU nedene bağlı ortaya çıkabilecek sorunlardan TATİL PUSULAM sorumlu değildir. 

22- Villanın/Apartın/Yazlığın havuz terasına, havuz başına veya içeriye herhangi bir gıda maddesine bağlı olarak, mangal sonrası veya çöpüne bağlı olarak haşere(karınca, sinek vb.) baskını veya toplanmasının sorumluluğu kiracının kendisine aittir, kesinlikle TATİL PUSULAM sorumlu değildir. 

23- Villanın/Apartın/Yazlığın havuzundan, çeşmesinden, duşundan gelen sudan dolayı meydana gelebilecek hastalık veya hastalık belirtileri olan alerji gibi hastalıklardan. TATİL PUSULAM sorumlu değildir. Kiracının bu veya buna benzer durumlara hassasiyeti var ise kendisini korumasını tavsiye ederiz. 

24- Kiralanmış olan Villa/Apart/Yazlık çevresinde her türlü evcil hayvan ve hayvancılık faaliyetleri yapılabilmektedir, bu duruma bağlı olarak ortaya çıkabilecek koku veya gürültüden dolayı TATİL PUSULAM sorumlu değildir. 

25- Kiralama işlemi yapılmış olan Villa/Apart/Yazlık kiralama tarihleri kesindir ve değiştirilmez. Villayı/Apartı/Yazlığı kiralama işlemini yapmış olan, kiracı bunu kabul etmiş sayılır. 

26- Villa/Apart/Yazlık kısmında yer alan detay bölümünde ‘Mesafeler Alanında’, villaya/aparta/yazlığa en yakın yerleşim yerinin konumu yer almaktadır. Sayfada belirtilmiş olan ‘Şehir Merkezi’ ibaresi mahalle, ilçe veya şehir için kullanılmış olabilir, bu nedene bağlı olarak doğabilecek sorunlardan kesinlikle TATİL PUSULAM sorumlu değildir. 

27- Kiracı, Villaya/Aparta/Yazlığa girişinden itibaren ilk 6 saat içinde mutlaka, binada yer alan tüm eşyaları, malzemeleri, ekipmanları vs. herşeyi kontrol etmelidirler, eğer hasarlı, kırık veya kayıp bir eşya olması halinde Villa/Apart/Yazlık Sahibine - Firma Yetkilisine veya Villa Görevlisine yazılı veya fotoğraflı olarak bildirilmesi gerekmektedir. Villadan/Aparttan/Yazlıktan çıkış esnasında villa sorumlusu tarafından yapılacak olan kontrolde hasar/kırık/eksik ekipman olması halinde, o hasar karşılığının kiracıdan karşılanması istenilecektir. 

28- Bazı Villalarımız/Apartlarımız/Yazlıklarımız doğa içerisinde yer almaktadır. Yılın belli dönemlerinde ilaçlama yapılmaktadır. Bu yapılan işleme rağmen sinek, arı, kelebek, kertenkele, akrep vb. haşere ve diğer türlerde hayvanların görülmesi normaldir, buna bağlı olarak villa/apart/yazlık çevresinde veya içerisinde görülmesi halinde, kiracı bu nedene bağlı olarak villadan/aparttan/yazlıktan ayrılma ve ödemiş olduğu ücreti geri isteme talebine sahip değildir. Buna bağlı olarak ortaya çıkabilecek sorunlardan TATİL PUSULAM sorumlu değildir. 

29- Villalarda/Apartlarda/Yazlıklarda toplu etkinlik (Düğün, nişan, bekarlığa veda, doğum günü partisi, etkinlik ve toplantı) düzenlenemez ve kesinlikle yasaktır. Bu nedene bağlı olarak ortaya çıkabilecek problemlerden Kiracı sorumlu olacaktır. 

30- TATİL PUSULAM, villayı/apartı/yazlığı kiralayan kiracının, kiralama işlemini hangi amaç ve ne için kiraladığına bakmaz. Bu nedene bağlı olarak ölüm, cenaze, savaş, toplumsal olaylar, sağlık problemleri, salgın hastalıklar, nişanın atılması, düğünün iptal edilmesi vb. organizasyonların ertelenmesi veya iptal edilmesi. Kamu veya özel şirket izinlerinin ertelenmesi veya iptal edilmesine vb. bağlı olarak ortaya çıkabilecek sorunlardan dolayı iptal durumu kesinlikle söz konusu değildir, TATİL PUSULAM bu gibi durumlardan kesinlikle sorumlu değildir. 

31- Villada/Apartta/Yazlıkta bulunan Yüzme Havuzunun kullanımı bazı durumlarda kısıtlana bilmektedir ( havuz klorlama işlemi, genel seviyede gerçekleşen elektrik kesintisi, havuz bakım işlemi vb. ) nedenlere bağlı olarak, havuz kullanımı sınırlandırılabilmektedir, bu nedene bağlı olarak doğabilecek problemlerden TATİL PUSULAM sorumlu değildir. 

32- Kiracı tarafından kiralanmış olan Villa/Apart/Yazlıkta bulunan mangal-barbekü kullanımı için gerekli olan tüm malzemeleri (Kömür, Çıra, İspirto, pişirme ızgarası, demir şiş vb.) malzemeleri kendileri satın alarak temin edeceklerdir. Bu ürünler tek ve şahsi kullanımlık malzemelerdir, bundan kaynaklanan sorunlardan TATİL PUSULAM sorumlu değildir. 

33- Kiracı, Kiralamış olduğu Villayı/Apartı/Yazlığı giriş Tarihi ve Saatinde giriş yapmamış ise ve Villa/Apart/Yazlık sahibine veya Tatil Pusulam personeline kalan ücreti ve hasar depozitosunu ödemez-ödememiş ise (Villaya/Aparta/Yazlığa giriş tarihinde saat 16.00 da ödeme yapılması ZORUNLUDUR.) Villada/Apartta/Yazlıkta konaklama yapmasına izin verilmez ve Tatil Pusulam Villaya/Aparta/Yazlığa yeni bir bir müşteri bulup, yeni kiralama işlemi yapabilir. Bu duruma bağlı olarak Villayı/Apartı/Yazlığı kiralayan ilk kiracı, TATİL PUSULAM’dan hiç bir hak talep edemez. Önceden yatırmış olduğu para kesinlikle iade edilmez, villada/apartta/yazlıkta konaklama yapamaz. Bu sorundan kaynaklanan, maddi ve manevi zararlardan, başka bir yerde konaklayamamasından, dışarıda konaklamasından, pansiyon, otel, motel, kiralık villa, kiralık apart, kiralık yazlık bulunmamasından kaynaklanan problemlerden TATİL PUSULAM kesinlikle sorumlu değildir. 

34- Villayı/Apartı/Yazlığı kiralamış olan kiracı, kendi isteği ve talebi doğrultusunda önceden belirlemiş olduğu konaklama tarihini değişiklik yapmak istemesi halinde, Tatil Pusulam uygun görmesi halinde bu hizmet karşılığında kiracıdan ekstra ücret talep edecektir, bunun karşılığında kiracıya Hizmet Bedeli altında fatura kesilecektir. Bu yapılacak ödeme talep anında TATİL PUSULAM’a yapacaktır. Aksi durumda değişiklik gerçekleşmeyecektir. Bu yapılacak olan ödemenin kesinlikle iadesi olmayacaktır. Değişiklik için ödemesini yapmış olan kiracı bunu kabul etmiş sayılır. 

35- Villa/Apart/Yazlık ‘Detay Kısmında’ yer alan Korunaklı Villa/Apart/Yazlık ibaresi, ‘havuzu dışarıdan görünmeyen’ ‘havuz terası dışarıdan görünmeyen’ şeklinde olan villa/apart/yazlıklar da bile %10 oranında sapma payı olmaktadır. Bu nedene bağlı olarak ortaya çıkabilecek problemlerden TATİL PUSULAM kesinlikle sorumlu değildir. 

36- Bu sözleşmenin herhangi bir maddesinin geçersiz olması halinde, diğer maddelerin geçersizliğini etkilemeyecektir. Geçersiz kılınan maddeler sözleşme gereği değiştirilecek veya yenilenecektir. 

37- Kiracı, sözleşme öncesinde vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu, bundan dolayı doğacak olan tüm sorumlulukları peşinen kabul ettiğini. Gerçek olmayan bilgi vermesi durumunda ise TATİL PUSULAM tarafından derhal sözleşmenin fesh edileceğini, fesh durumunda ise sözleşmede yer alan yükümlülüklerinin iptalini ve iadesini istemeyeceğini peşinen kabul ve beyan eder. 

38- Sözleşme Türk Hukukuna tabiidir. Sözleşmeden olası kaynaklanacak anlaşmazlıklarda KAŞ(ANTALYA) Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili olacaklardır. 

;