KİRALAMA/ÖDEME/İPTAL ŞARTLARI VE İADE KOŞULLARI 

Hesabımıza yatırılan, Villa/Apart/Yazlık kiralama bedelinin ön ödeme miktarı (EFT ile, Havale ile, veya Kredi Kartı ile ‘ Tek Çekim veya Peşin’ olarak veya Mail Order yolu ile vb.) ödeme yaptığınız andan itibaren, Villaya/Aparta/Yazlığa giriş tarihinize 30 gün kalıncaya kadar iptal edilmesi durumunda dahi ön ödeme iadesi yapılmayacak, ön ödeme ücretinin tamamı yanacaktır. Çünkü bu ödemenin tamamı Villa/Apart/Yazlık sahiplerine ön ödeme olarak önceden yapılmıştır. Geriye kalan ücretler Villaya/Aparta/Yazlığa giriş anında, nakit olarak tarafımıza ödenmesi gerekmektedir. 

Tatile gelecek olan kiracı, seyahate başlamadan önce seyahatini iptal edebilir. Seyahatin iptal edilmesi durumunda, seyahate gelecek olan kiracının iptal bildirimini TATİL PUSULAMA yazılı olarak beyan etmesi zorunludur. Yazılı olarak beyan edilmeyen iptaller kabul edilemez. 

Kiracının seyahatini iptal etmesi durumunda TATİL PUSULAM seyahatle ilgili olarak önlemlerin ve masrafların karşılanması için seyahat anlaşmasında belirtilen hizmetlerin toplam tutar bedelleri üzerinden müşteriden belirli yüzdelerini alacaktır. Bu miktarlar aşağıdaki şekilde tespit edilip belirtilmiştir.

İPTAL KOŞULLARI; 

+ Villa/Apart/Yazlık kiralama işlemi için yapılan %35’lik depozito ödeme işleminin kesinlikle iadesi yoktur. 

+ Villa/Apart/Yazlık kiralama işlemi Villaya/Apart/Yazlığa giriş tarihinden 30 gün öncesine kadar olur ise Villa/Apart/Yazlık kiralama ücretinin %35 ‘ini ödemek zorundadır. 

+ Villa/Apart/Yazlık kiralama işlemi Villaya/Aparta/Yazlığa giriş tarihi ile 29 gün öncesinde arada olursa Villa/Apart/Yazlık kiralama ücretinin %100’lük ücreti tahsil edilecektir. 

+ TATİL PUSULAM tarafından yapılan kiralama işleminin herhangi bir sebeple iptal edilmesi durumunda. TATİL PUSULAM tarafından yapılan iptal işlemi en kısa sürede size iletilecektir. Aynı zamanda sitemizde bulunan aynı tarihler için müsait olan aynı özelliklere sahip olan başka Villa/Apart/Yazlık var ise karşı tarafa önerilecektir. 

+ Mücbir sebeplere dayanan ( deprem, afet, sel vs.) durumlarda alınan ödemenin hepsi misafire iade edilecektir. 

+ TATİL PUSULAM tarafından yapmış olduğunuz kiralama işleminin ardından, kiralanmış olan  Villaya/Aparta/Yazlığa gelmemeniz durumunda, kiralanmış olan tarihten önce erken çıkış  yapılması durumunda hiç bir şekilde geri iade işlemi yapılmayacaktır.

+ Sitemizde yer alan bazı Villa/Apart/Yazlık için özel bir iptal koşu yer alıyorsa Villaya/Aparta/Yazlığa ait bilgiler kısmında belirtilmiştir. 

+ Tarafınızdan istenecek iade işlemlerinde mail yolu ile yazılı olarak yapılan geri bildirimler esas alınacaktır. Ve TATİL PUSULAMA ulaştığı zaman işleme  alınacaktır. 

+ Kiracı tarafından yapılan depozito ödemesinin ardından geriye kalan ödemeyi vaktinde yapılmaması durumda, TATİL PUSULAM tarafından belirtilen Villanın/Yazlığın/Apartın başka kişilere kiralama yapılması işlemi TATİL PUSULAM tarafından saklı kalacaktır. 

+ TATİL PUSULAM tarafından yapılacak olan rezervasyon iptallerinde ve daha sonrasında doğacak olan zararlardan kesinlikle TATİL PUSULAM sorumlu değildir, ve kesinlikle sorumlu tutulamaz. Müşterinin tatil için önceden almış olduğu otobüs bileti, uçak bileti, yapmış olduğu araba kiralama, tekne kiralama ve havaalanı vs. yerden ayarlamış olduğu transfer işlemi ve yine otel/pansiyon/apart için yapmış olduğu rezervasyon işlemi ve her türlü ödeme işlem için, ayarlamış olduğu tatil için Özel kurum  veya Devletten almış olduğu iznin yanması gibi durumlardan ve vs. durumlardan kesinlikle TATİL PUSULAM sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. Villa/Apart/Yazlık için kiralama yapmış olan müşterinin bu şartları kabul ettiği varsayılır ve kendisininde bunu göz önüne alması gerekmektedir.

İSTİSNAİ DURUMLAR VE KOŞULLAR 

Kontrolümüz dışında gerçekleşen ve büyük alanları veya belli başlı bölgeleri etkileyen savaş, savaş tehditinin bulunduğu bölgeler, toplumsal kargaşa veya olaylar, terörist eylem ve olaylar, doğal afetler, sağlık olayları(salgın hastalıklar(COVİD-19 gibi)). veya rezervasyon yapan kişinin 1. derecede yakın  olan ailesinden vefat gibi durumlarda gerekli belgeler ile tarafımıza yapılan  bildirilerde ödenmiş olan ön ödeme farklı bir rezervasyon kullanılmak için ayrılır ve yapılacak olan yeni rezervasyonda toplam tutarından düşülerek işlem yapılır. 

++ Yeni yapılacak olan rezervasyonun toplam ücreti seçilmiş olan konaklama tesisine veya seçilmiş olan konaklama tesisinin tarihlerine göre değişiklik göstermektedir. 

HASAR DEPOZİTOSU 

Her Villanın/Apartın/Yazlığın özelliğine göre farklı miktarlarda Hasar Depozitosu konaklama yapan kiracıdan tahsil edilecektir. Belirtilen Depozito tutarının miktarı, yapılan rezervasyon işlemi esnasında kiralamayı yapan kiracıya Konfirmasyon Belgesinde yazılı olarak Villayı/Apartı/Yazlığı kiralayan kişiye gönderilecektir.

Hasar Depozitosu Villayı/Apartı/Yazlığı, kiralayan kiracıdan Villaya/Aparta/Yazlığa giriş günü Nakit olarak alınacak ve Kiracı Villayı/Apartı/Yazlığı terk etmeden önce yapılacak olan kontrolde, sağlam ve eksiksiz teslim edilen Villanın/Apartın/Yazlık ile Villanın/Apartın/Yazlığın bünyesinde bulundurduğu Demirbaşların da kırık, hasar, eksik vb. yok ise kiralamayı yapan kiracıya nakit olarak geri iade edilecektir. Villayı/Apartı/Yazlığı kiralayan kiracının, yapmış olduğu sözleşmede belirtilen tarihten önce erken bir saatte Villadan/Aparttan/Yazlıktan ayrılmak istemesi ya da gerçekleşebilecek yoğunluk nedeni ile Villanın/Apartın/Yazlığın çıkış öncesi kontrolü yapılamaması durumunda, Hasar Depozitosu kiracıdan alınacak olan olan bir Hesap Numarası ile geri iade edilecektir. Villada/Apartta/Yazlıkta oluşan hasar ve eksikler, girişte alınan depozito tutarını aşan bir boyutta ise kiracıdan meydana gelen hasarı ödemesi talep edilecektir, yaşanabilecek aksi durumlarda ise Yasal yollara başvurulacaktır. 

YÜZME HAVUZLARI VE KURALLARI 

Villalarımızın/Apartlarımızın/Yazlıklarımızın Yüzme havuzu ısıları; Hava durumuna ve Mevsimsel sıcaklığa göre değişkenlik gösterir, Villayı/Apartı/Yazlığı kiralayan kiracı, havuzun soğuk olmasından dolayı havuza kullanamamsından dolayı ve bu yüzden havuza girememesinden dolayı kesinlikle TATİL PUSULAM kesinlikle sorumlu tutulamaz. Villayı/Apartı/Yazlığı kiralayacak olan kiracı, Villayı/Apartı/Yazlığı kiralayacağı tarihte hava durumunu öğrenmek için Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü Web sitesinden veya Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nü telefonla arayıp o tarihler ile alakalı bilgi’de alabilirler. Hava durumundan kaynaklanan bir problemde kesinlikle TATİL PUSULAM sorumluluk kabul etmez. Havuz Boyutları; siteye yazılan havuz boyutları göz kararı veya tahminen metre ile ölçülerek yazılmıştır, Villayı/Apartı/Yazlığı kiralayan müşterinin bu husustan kaynaklanacak problemleri peşinen kabul etmiş sayılırlar.

SORUMLULUKLARIMIZ VE GARANTİ

TATİL PUSULAM; Villanın/Apartın/Yazlığın önceden belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak müşteriye teslim edilmesinden sorumludur. Villaya/Aparta/Yazlığa girişte, eğer bozuk, çalışmayan herhangi bir eşya, malzeme var ise kiracı tarafından TATİL PUSULAM’a hemen bildirilmeli ve bu aksaklıkların giderilmesini talep edilmelidir. TATİL PUSULAM bu talebi villa/apart/yazlık sahibine veya ilgili şirkete bildirecek ve en geç 36 saat içinde bu aksaklığın giderilmesini sağlayacaktır. TATİL PUSULAM meydana gelen aksaklığın giderilmesinden sorumlu değildir, aksaklığın giderilmesine yardımcı olur. TATİL PUSULAM, zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan sorumlu tutulamaz. TATİL PUSULAM, Villa/Apart/Yazlık sahibi ile kiracı arasında aracı durumundadır ve bu nedene bağlı olarak Villada/Apartta/Yazlıkta oluşabilecek aksaklıkların giderilmesinden Villa/Apart/Yazlık sahibi sorumludur. Bunun dışında ortaya çıkması ihtimal olan diğer olaylardan ve kiracıların kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, hırsızlık, havuzda boğulma, ölüm vb. ve villada/apartta/yazlıkta meydana gelebilecek yangın, hırsızlık vb. olaylardan ve kazalardan kesinlikle TATİL PUSULAM sorumlu tutulamaz. Bunun dışında, kiracının Villaya/Aparta/Yazlığa ulaşmasında, geri dönüşlerinde, tatili esnasında üçüncü şahıslardan/firmalardan alacakları hizmet, gezi, alışveriş, yiyecek-içecek, eğlence, ulaşım, seyahat, rehberlik hizmetleri vb. gibi herhangi bir servisten-hizmetlerden ortaya çıkabilecek sorunlardan TATİL PUSULAM kesinlikle sorumlu olmayacaktır. Kiracı, villadan/aparttan/yazlıktan ayrıldıktan sonra, villada/apartta/yazlıkta kaldığı süre boyunca TATİL PUSULAM’a bildirmediği bir aksaklık ya da meydana gelmiş arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talebinde bulunamaz. 

FATURA - VERGİ 

TATİL PUSULAM web sayfasında yayımlanan ve yer alan hiçbir Villa, Apart,  Yazlık, TATİL PUSULAM’a ait değildir. Her Villanın/Apartın/Yazlığın sahipleri farklı şahıslardır, kişilerdir, kurumlardır, şirketlerdir. TATİL PUSULAM, şahısların, kişilerin, kurumların, şirketlerin, Villalarını/Apartlarını/Yazlıklarını kiracıya kiralamak için bir aracıdır(KOMİSYONCUDUR). Bu nedenle TATİL PUSULAM, sadece aracılık (komisyonculuk) faturası keser, yani müşterinin ödediği ücretin içerisinden, belirli bir miktarda aracılık(komisyonculuk) karı kazanır ve bu kazanca fatura keser ve bu miktar her bir villa için farklı olabilmektedir. Geriye kalan kazanç villa/apart/yazlık sahibinin kazancı olduğundan dolayı, geri kalan kazanç için fatura kesemez. TATİL PUSULAM sadece kendi kazandığı kazanç üzerinden fatura kesmekle yükümlüdür, üçüncü şahısların, kişilerin, kurumların, şirketlerin kazandığı kazanç için fatura kesmez, bundan kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. 

KİRACININ SORUMLULUKLARI 

Kiracılar villayı/apartı/yazlığı, havuzu, bahçe mobilyalarını, villada/apartta/yazlıkta kendilerine çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile diğer mobilyaları temiz kullanmak ile yükümlüdür. Kiracılar aynı zamanda kendilerine temiz teslim edilen mutfak eşyalarını aynı şekilde temiz bırakmakla sorumludurlar.  Villanın/Apartın/Yazlığın makul ölçülerin üzerinde kirli bırakıldığı durumlarda TATİL PUSULAM, bir temizlik ücreti tutarı hasar depozitosundan tahsil edilecektir. Villada/Apartta/Yazlıkta meydana gelen herhangi bir hasar durumunda, kiracılar hemen TATİL PUSULAM’ı haber etmekle yükümlüdür. Kiracıların, konakladıkları süre içinde Villaya/Aparta/Yazlığa verecekleri her türlü hasar ve kaybettikleri her türlü eşyanın/malzemenin bedeli eğer hasar depozitosu alınmış ise bu depozito üzerinden düşülecek, hasar depozitosunu aşan hasar boyutlarında ise kiracıdan nakit olarak ödemesi talep edilecektir. Kiracı vermiş olduğu hasarı ödememekte ısrar eder ve ısrarcı olmaya devam ederse Yasal Yollara başvurulacaktır. Ayrıca kiracı ve beraberindeki kişiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, ülkemiz kanun ve yasalarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidirler. Bu gibi nedenlere bağlı olarak kiracı ve beraberindeki kişiler hakkında TATİL PUSULAM’a bir şikayet ulaşması durumunda TATİL PUSULAM, kiracıdan rezervasyon süresi dolmadan Villayı/Apartı/Yazlığı boşaltmasını isteme hakkına sahiptir. Web sayfasında belirtilen ve muhafazakar(Havuz ve Çevresi dışarıdan görünmeyen villalar) olarak tanımlanan villalarda konaklama yapacak olan kiracılarımızın, yüzde yüz korunaklı ibaresi olmayan villalarda, görünmezlik garantisini TATİL PUSULAM vermez. Görünmezlik konusunda, kiracılar kendi mahremiyetlerini kendileri sağlamak durumundadır. Bu gibi problemlerde, TATİL PUSULAM, sorumluluk kabul etmez. TATİL PUSULAM, bu gibi problemlerden ve buna bağlı oluşabilecek olan sorunlardan kesinlikle sorumlu tutulamaz.  

MÜCBİR SEBEPLER 

Mücbir Sebepler kapsamına giren durumlarda TATİL PUSULAM kesinlikle hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi Tek taraflı olarak feshedebilir. Bölgedeki ya da Ülkedeki savaş, savaş tehdidi, grevler, ayaklanma, doğal afetler, yangınlar, terör faaliyetleri, salgın hastalıklar(Covid-19 ve çeşitli varyantlar), ulaşımda meydana gelebilecek teknik aksaklıklar TATİL PUSULAM’ın engellemesi ve önlemesi mümkün olmayan, Kamu kurumlarınca veya Belediyelerce yapılan üstyapı ve altyapı çalışmaları, Devlet kurumları veya yetkilerinin bölgedeki yasaklamaları ve öngörülmesi mümkün olmayan ve kontrolü mümkün olmayan ve Kontrolümüz dışında gelişen tüm olaylar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir ve ona göre karar verilecektir. 

ŞİKAYETLER 

Kiracılar Villada/Apartta/Yazlıkta kaldıkları süre içerisindeki şikayetlerini derhal TATİL PUSULAM’a bildireceklerdir. Şikayet konusu durum, TATİL PUSULAM görevlilerince derhal incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresi boyunca bildirilmeyen, konaklama süresi bittikten ve villadan/aparttan/yazlıktan ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden TATİL PUSULAM kesinlikle sorumlu tutulmayacaktır. 

VİLLANIN/APARTIN/YAZLIĞIN KAPASİTESİ : 

Villalarımıza/Apartlarımıza/Yazlıklarımıza internet sayfamızda belirtilen kişi kapasitesinin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. ( Bebekler ve Çocuklar da dahildir ).Kiralama kesinleştikten sonra kiracı tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılma talebi gelirse, TATİL PUSULAM'a yazılı olarak başvurulacak ve villanın/apartın/yazlığın kapasite durumuna göre TATİL PUSULAM uygun gördüğü takdirde bu değişikliği onaylayabilecektir. TATİL PUSULAM, kiracıdan ek ücret talep edebilecektir.  Villaya/Aparta/Yazlığa giriş yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen misafirlerin dışında villaya/aparta/yazlığa ek misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumda TATİL PUSULAM, kiracıların villayı/apartı/yazlığı terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama zamanının sona ermesini beklemeden villanın/apartın/yazlığın tamamen boşaltılmasını talep etme, ücretin tamamını ve ek ücret talep etme hakkına sahiptir. Villanın/Apartın/Yazlığın kiralanması aşamasında kiracının beyanı/bildirimi doğrultusunda işlem yapılmakta olup kiracının vermiş olduğu bilgilerin doğru, eksiksiz ve kullanılabilir olduğunu, bu hususta doğabilecek tüm sorumlulukları kabul eder. 

VİLLANIN/APARTIN/YAZLIĞIN BAKIMI VE EKSTRA GİDERLER : 

Günlük, haftalık, aylık villa/apart/yazlık kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir.  2(iki) hafta üzeri olan konaklamalarda haftalık temizlik ve çarşaf/havlu vb. değişimlerde fiyatlara dahildir. Bunun dışında ekstra olarak talep edilecek olan her türlü temizlik ve çarşaf/havlu vb. değişimi ücrete tabidir. Her gün sabah erken saatlerde (bazı villalarda akşam saatlerinde yapılabilmekte) havuz ve bahçe bakımı yapılmakta olup kiralama süresince Villadan herhangi bir teknik sorun/arıza yaşanırsa bina sahibi tarafından giderilecektir. Havuz ve bahçe bakımı ile ilgili oluşabilecek tüm sorun ve arızalardan bina sahibi sorumludur. TATİL PUSULAM tüm bu kiralama sürecinde aracı bir kurum olup, oluşabilecek her türlü sorunlardan kesinlikle sorumlu değildir, sadece olan sorunların giderilmesine yardımcı olur. Tüm villaların/apartların/yazlıkların havuz/bahçe ve demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin villanın/apartın/yazlığın bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için kiracının, görevli personele gerektiği durumlarda villaya/aparta/yazlığa girmesine izin vermesi gerekmektedir. Aksi, internet sitemizde villa/apart/yazlık açıklama sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp-gaz, havuz aydınlatması, wi-fi bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir. Wi-fi, klima ve havuz aydınlatması her villada/apartta/yazlıkta standart olarak mevcut olmayabilir, bu nedenle kiralamak istediğiniz villanın/apartın/yazlığın özelliklerini villa/apart/yazlık açıklama sayfamızdan dikkatli bir şekilde okumanız tavsiye edilmektedir. 

EVCİL HAYVAN/SİGARA : 

Villaya/aparta/yazlığa göre değişmekte olup aksi belirtilmedikçe villalara/apartlara/yazlıklara evcil hayvan kesinlikle kabul edilmemektedir. 

Villaların/apartların/yazlıkların tamamının kapalı alanlarında sigara ve tütün ürünleri tüketmek yasaktır. 

FİYATLAR:  

İnternet sayfamızda belirtilen villa/apart/yazlık kiralama bedelleri günlük, haftalık ve aylıktır. Ön ödeme, banka hesaplarımıza havale yolu, EFT yolu veya Kredi Kartı ödeme sistemi ile yapılabilmektedir. 

;