+ Villa/Apart/Yazlık kiralama işlemi için yapılan %35’lik depozito ödeme işleminin kesinlikle iadesi yoktur

+ Villa/Apart/Yazlık kiralama işlemi Villaya/Apart/Yazlığa giriş tarihinden 30 gün öncesine kadar olur ise Villa/Apart/Yazlık kiralama ücretinin %35 ‘ini ödemek zorundadır. 

+ Villa/Apart/Yazlık kiralama işlemi Villaya/Aparta/Yazlığa giriş tarihi ile 29 gün öncesinde arada olursa Villa/Apart/Yazlık kiralama ücretinin %100’lük ücreti tahsil edilecektir. 

+ TATİL PUSULAM tarafından yapılan kiralama işleminin herhangi bir sebeple iptal edilmesi durumunda. TATİL PUSULAM tarafından yapılan iptal işlemi en kısa sürede size iletilecektir. Aynı zamanda sitemizde bulunan aynı tarihler için müsait olan aynı özelliklere sahip olan başka Villa/Apart/Yazlık var ise karşı tarafa önerilecektir. 

+ Mücbir sebeplere dayanan ( deprem, afet, sel vs.) durumlarda alınan ödemenin hepsi misafire iade edilecektir. 

+ TATİL PUSULAM tarafından yapmış olduğunuz kiralama işleminin ardından, kiralanmış olan  Villaya/Aparta/Yazlığa gelmemeniz durumunda, kiralanmış olan tarihten önce erken çıkış  yapılması durumunda hiç bir şekilde geri iade işlemi yapılmayacaktır.

+ Sitemizde yer alan bazı Villa/Apart/Yazlık için özel bir iptal koşu yer alıyorsa Villaya/Aparta/Yazlığa ait bilgiler kısmında belirtilmiştir. 

+ Tarafınızdan istenecek iade işlemlerinde mail yolu ile yazılı olarak yapılan geri bildirimler esas alınacaktır. Ve TATİL PUSULAMA ulaştığı zaman işleme  alınacaktır. 

+ Kiracı tarafından yapılan depozito ödemesinin ardından geriye kalan ödemeyi vaktinde yapılmaması durumda, TATİL PUSULAM tarafından belirtilen Villanın/Yazlığın/Apartın başka kişilere kiralama yapılması işlemi TATİL PUSULAM tarafından saklı kalacaktır. 

+ TATİL PUSULAM tarafından yapılacak olan rezervasyon iptallerinde ve daha sonrasında doğacak olan zararlardan kesinlikle TATİL PUSULAM sorumlu değildir, ve kesinlikle sorumlu tutulamaz. Müşterinin tatil için önceden almış olduğu otobüs bileti, uçak bileti, yapmış olduğu araba kiralama, tekne kiralama ve havaalanı vs. yerden ayarlamış olduğu transfer işlemi ve yine otel/pansiyon/apart için yapmış olduğu rezervasyon işlemi ve her türlü ödeme işlem için, ayarlamış olduğu tatil için Özel kurum  veya Devletten almış olduğu iznin yanması gibi durumlardan ve vs. durumlardan kesinlikle TATİL PUSULAM sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. Villa/Apart/Yazlık için kiralama yapmış olan müşterinin bu şartları kabul ettiği varsayılır ve kendisininde bunu göz önüne alması gerekmektedir.

İSTİSNAİ DURUMLAR VE KOŞULLAR 

Kontrolümüz dışında gerçekleşen ve büyük alanları veya belli başlı bölgeleri etkileyen savaş, savaş tehditinin bulunduğu bölgeler, toplumsal kargaşa veya olaylar, terörist eylem ve olaylar, doğal afetler, sağlık olayları(salgın hastalıklar(COVİD-19 gibi)). veya rezervasyon yapan kişinin 1. derecede yakın  olan ailesinden vefat gibi durumlarda gerekli belgeler ile tarafımıza yapılan  bildirilerde ödenmiş olan ön ödeme farklı bir rezervasyon kullanılmak için ayrılır ve yapılacak olan yeni rezervasyonda toplam tutarından düşülerek işlem yapılır. 

++ Yeni yapılacak olan rezervasyonun toplam ücreti seçilmiş olan konaklama tesisine veya seçilmiş olan konaklama tesisinin tarihlerine göre değişiklik göstermektedir. 

HASAR DEPOZİTOSU 

Her Villanın/Apartın/Yazlığın özelliğine göre farklı miktarlarda Hasar Depozitosu konaklama yapan kiracıdan tahsil edilecektir. Belirtilen Depozito tutarının miktarı, yapılan rezervasyon işlemi esnasında kiralamayı yapan kiracıya Konfirmasyon Belgesinde yazılı olarak Villayı/Apartı/Yazlığı kiralayan kişiye gönderilecektir.

Hasar Depozitosu Villayı/Apartı/Yazlığı, kiralayan kiracıdan Villaya/Aparta/Yazlığa giriş günü Nakit olarak alınacak ve Kiracı Villayı/Apartı/Yazlığı terk etmeden önce yapılacak olan kontrolde, sağlam ve eksiksiz teslim edilen Villanın/Apartın/Yazlık ile Villanın/Apartın/Yazlığın bünyesinde bulundurduğu Demirbaşların da kırık, hasar, eksik vb. yok ise kiralamayı yapan kiracıya nakit olarak geri iade edilecektir. Villayı/Apartı/Yazlığı kiralayan kiracının, yapmış olduğu sözleşmede belirtilen tarihten önce erken bir saatte Villadan/Aparttan/Yazlıktan ayrılmak istemesi ya da gerçekleşebilecek yoğunluk nedeni ile Villanın/Apartın/Yazlığın çıkış öncesi kontrolü yapılamaması durumunda, Hasar Depozitosu kiracıdan alınacak olan olan bir Hesap Numarası ile geri iade edilecektir. Villada/Apartta/Yazlıkta oluşan hasar ve eksikler, girişte alınan depozito tutarını aşan bir boyutta ise kiracıdan meydana gelen hasarı ödemesi talep edilecektir, yaşanabilecek aksi durumlarda ise Yasal yollara başvurulacaktır. 

;